Alumni Association Award

This award recognizes exceptional members of the graduation class who have made significant contributions to the Law School and/or society. The candidates for this award are nominated by faculty, staff and fellow classmates.

Past recipients:

Name Class Award Year
Jerry P. Berger 1967 1967
Terry R. Fields 1968 1968
Michael J. Belcher 1969 1969
Cynthia C. Maduro 1970 1970
Walter Jitner 1971 1971
William S. Hart 1972 1972
Martha A. Roof 1973 1973
Bernard E. LeSage 1974 1974
L. Hunter Sheldon 1975 1975
Diane R. Holman 1976 1976
Christine LeAnne Johnston 1977 1977
Michael F. Newman 1978 1978
Pamela Curulewski Jackson 1979 1979
Graciela Caridad Freixes 1980 1980
Belinda Delores Stith 1981 1981
Kenneth J. Collilns 1981 1981
Dan L. Longo 1982 1982
Jeffrey Andrew Zinn 1982 1982
Michele D. Levine 1983 1983
Selma J. Mann 1983 1983
Lloyd Greif 1984 1984
Phyllis A. Meadows 1984 1984
Mark Blackman 1985 1985
William Holbrook 1985 1985
Martha Elizabeth Romero 1986 1986
Camilla Marie Nichols 1986 1986
Jeffrey Paul Grogin 1987 1987
Kim Regina Gondlach 1987 1987
Thomas Edward Gowen 1988 1988
Claudia Deanna Eaton 1988 1988
Neil J. Sheff 1989 1989
Adrienne Michelle Byers 1989 1989
Dennis Taiji Yokoyama 1990 1990
Lee L. Auerbach 1990 1990
Timothy Joon Yoo 1991 1991
L. Rae Connet 1991 1991
Leigh A. Kirmsse 1992 1992
Kimberly Ward Ringer 1992 1992
Anita O. Aviles 1993 1993
Elizabeth B. Schaaf 1993 1993
Guy A. Leemhuis 1994 1994
Michael E. Morris 1994 1994
Joseph A. Peretel 1995 1995
David Weil 1995 1995
Carlyle W. Hall III 1996 1996
David P. Ackerly 1996 1996
Mark D. Grossman 1997 1997
Karen L. Finateri 1997 1997
Jedediah S. Minoff 1998 1998
Eric Menyuk 1998 1998
Jennifer L. Davy 1999 1999
Nerice M. Zavala 1999 1999
Pezhman C. Ardalan 2000 2000
Anana J. Rice 2000 2000
Francisco Z. Cabada 2001 2001
Dale A. Arens 2001 2001
Sabrina A. Beldner 2002 2002
Steven D. Lurie 2002 2009
Carmen D. Snuggs 2002 2002
James William Gilliam, Jr. 2003 2003
Deborah Cheung 2003 2003
Scheisl Goodwin 2004 2004
Gilbert Velazquez 2004 2004
David S. Chon 2005 2005
Al-Vy Nguyen Miller 2005 2005
Shauna M. Curphey 2006 2006
Darioosh Sedaghat 2006 2006
Jolene D. Mate 2006 2006
Angelo L. Primas, Jr. 2007 2007
George Clayton Fatheree, III 2007 2007
Elizabeth Alamillo 2008 2008
Joseph M. Welch 2008 2008
Cindy Panuco day 2009
Raymond Heckmat evening 2009
Seth L. Weiner day 2010
Kyle R. Tracy evening 2010